| Atlantic Sun Airways :: FSPassengers Statistics |
Flight Id: ASV6581 Flight Date: 2017-05-06 Pilot: Flo M.
| Aircraft Name: | Atlantic Sun Airways B747-8F |
| Aircraft Type: | MEJ |
| Departure: | VTBS - Suvarnabhumi Intl - Thailand |
| Arrival: | HKJK - Jomo Kenyatta Internation - Kenya |
| Departure Time: | 21:19:00(14:19:00 GMT) |
| Arrival Time: | 02:04:00(23:05:00 GMT) |
| Passengers: | 0 |
| Cargo: | 0 lbs |
| Flight Result: | Perfect |
| Take-Off Weight: | 965038 lbs |
| Landing Weight: | 741639 lbs |
| Take-Off fuel: | 278324 lbs |
| Landing Fuel: | 52426 lbs |
| TotalBlockTime: | 08:49:21 |
| TotalBlockTimeNight: | 08:49:21 |
| TotalAirbornTime: | 08:23:37 |
| TotalTimeOnGround: | 00:32:40 |
| MaxAltitude: | 36026ft |
| LandingSpeed: | 143 kt |
| LandingPitch: | 1.50" |
| TouchDownVertSpeedFt: | -366.15ft/mn |
| CaptainSentMayday: | 0 |
| CrashFlag: | 0 |
| PassengersOpinion: | 0% |
| PassengersOpinionText: | |
| FailureText: | |
| CasualtiesText: | |
| Pilot Bonus: | 30 |
| PilotBonusText: | You landed at the scheduled airport. (+30) |
| Pilot Penality: | 0 |
| PilotPenalityText: |
| Copyright 1998-2026 Atlantic Sun Airways All Rights Reserved. • Privacy Statement and legal notice |