| Atlantic Sun Airways :: FSPassengers Statistics |
Flight Id: ASV1202 Flight Date: 2015-11-19 Pilot: Cody Brumm
| Aircraft Name: | PMDG 777-300ER PMDG House |
| Aircraft Type: | MEJ |
| Departure: | KMCO - Orlando Intl - United States |
| Arrival: | KLAX - Los Angeles Intl - United States |
| Departure Time: | 13:41:00(18:42:00 GMT) |
| Arrival Time: | 15:44:00(23:44:00 GMT) |
| Passengers: | 354 |
| Cargo: | 0 lbs |
| Flight Result: | Perfect |
| Take-Off Weight: | 532372 lbs |
| Landing Weight: | 454851 lbs |
| Take-Off fuel: | 103512 lbs |
| Landing Fuel: | 25498 lbs |
| TotalBlockTime: | 05:04:33 |
| TotalBlockTimeNight: | 00:00:00 |
| TotalAirbornTime: | 04:50:54 |
| TotalTimeOnGround: | 00:27:32 |
| MaxAltitude: | 36033ft |
| LandingSpeed: | 134 kt |
| LandingPitch: | 3.21" |
| TouchDownVertSpeedFt: | -249.23ft/mn |
| CaptainSentMayday: | 0 |
| CrashFlag: | 0 |
| PassengersOpinion: | 100% |
| PassengersOpinionText: | -Were in a better mood because they had food. -Were pleased by the music on ground. A very nice addition to their flying experience. |
| FailureText: | |
| CasualtiesText: | |
| Pilot Bonus: | 195 |
| PilotBonusText: | You made a very nice landing. (+50) Perfect Flight, no problems, and very satisfied passengers. (+150) You landed at the scheduled airport. (+30) Very bad weather conditions during take-off, but a safe landing with satisfied passengers. (+50) |
| Pilot Penality: | 0 |
| PilotPenalityText: |
| Copyright 1998-2026 Atlantic Sun Airways All Rights Reserved. • Privacy Statement and legal notice |