| Atlantic Sun Airways :: FSPassengers Statistics |
Flight Id: ASV5669 Flight Date: 2010-05-12 Pilot: Richard Baker
| Aircraft Name: | FeelThere CRJ200ER Atlantic Sun Airways |
| Aircraft Type: | MEJ |
| Departure: | MROC - Juan Santamaria Intl - Costa Rica |
| Arrival: | MMMX - Licenciado Benito Juarez - Mexico |
| Departure Time: | 06:57:00(11:57:00 GMT) |
| Arrival Time: | 08:34:00(14:35:00 GMT) |
| Passengers: | 33 |
| Cargo: | 0 lbs |
| Flight Result: | Perfect |
| Take-Off Weight: | 48821 lbs |
| Landing Weight: | 38935 lbs |
| Take-Off fuel: | 13800 lbs |
| Landing Fuel: | 3831 lbs |
| TotalBlockTime: | 02:38:22 |
| TotalBlockTimeNight: | 00:00:00 |
| TotalAirbornTime: | 02:26:15 |
| TotalTimeOnGround: | 00:12:25 |
| MaxAltitude: | 30072ft |
| LandingSpeed: | 122 kt |
| LandingPitch: | 0.73" |
| TouchDownVertSpeedFt: | -245.38ft/mn |
| CaptainSentMayday: | 0 |
| CrashFlag: | 0 |
| PassengersOpinion: | 100% |
| PassengersOpinionText: | -Are pleased to have landed right on schedule. |
| FailureText: | |
| CasualtiesText: | |
| Pilot Bonus: | 451 |
| PilotBonusText: | You made a very nice landing. (+50) Perfect Flight, no problems and very satisfied passengers. (+150) You landed at the scheduled airport. (+30) Precise arrival time at destination.(00h06:38 difference) (+100) Long flight (02h26) without using time acceleration, without any problems and with satisfied passengers. (+121) |
| Pilot Penality: | 0 |
| PilotPenalityText: |
| Copyright 1998-2026 Atlantic Sun Airways All Rights Reserved. • Privacy Statement and legal notice |