| Atlantic Sun Airways :: FSPassengers Statistics |
Flight Id: ASV1985 Flight Date: 2010-01-22 Pilot: Dinko Avramov
| Aircraft Name: | Feelthere A320 IAE Airbus House |
| Aircraft Type: | MEJ |
| Departure: | WIII - Soekarno Hatta Intl - Indonesia |
| Arrival: | YPPH - Perth Intl - Australia |
| Departure Time: | 13:02:00(06:03:00 GMT) |
| Arrival Time: | 17:13:00(10:14:00 GMT) |
| Passengers: | 136 |
| Cargo: | 9997 lbs |
| Flight Result: | Perfect |
| Take-Off Weight: | 154350 lbs |
| Landing Weight: | 132418 lbs |
| Take-Off fuel: | 28406 lbs |
| Landing Fuel: | 5900 lbs |
| TotalBlockTime: | 04:11:00 |
| TotalBlockTimeNight: | 00:00:00 |
| TotalAirbornTime: | 03:41:11 |
| TotalTimeOnGround: | 00:31:09 |
| MaxAltitude: | 36089ft |
| LandingSpeed: | 145 kt |
| LandingPitch: | 0.56" |
| TouchDownVertSpeedFt: | -320ft/mn |
| CaptainSentMayday: | 0 |
| CrashFlag: | 0 |
| PassengersOpinion: | 100% |
| PassengersOpinionText: | -Are pleased to have landed right on schedule. -Hated that they did not see the entire movie. -Were in a better mood because they had food. -Were pleased by the music on ground. A very nice addition to their flying experience. |
| FailureText: | |
| CasualtiesText: | |
| Pilot Bonus: | 195 |
| PilotBonusText: | Perfect Flight, no problems and very satisfied passengers. (+150) You landed at the scheduled airport. (+30) Precise arrival time at destination.(00h09:00 difference) (+100) |
| Pilot Penality: | 0 |
| PilotPenalityText: |
| Copyright 1998-2026 Atlantic Sun Airways All Rights Reserved. • Privacy Statement and legal notice |