| Atlantic Sun Airways :: FSPassengers Statistics |
Flight Id: ASV2455 Flight Date: 2010-01-22 Pilot: Dinko Avramov
| Aircraft Name: | Feelthere A320 IAE Airbus House |
| Aircraft Type: | MEJ |
| Departure: | VHHH - Hong Kong Intl - Hong Kong |
| Arrival: | WIII - Soekarno Hatta Intl - Indonesia |
| Departure Time: | 03:20:00(20:21:00 GMT) |
| Arrival Time: | 08:15:00(01:15:00 GMT) |
| Passengers: | 133 |
| Cargo: | 9997 lbs |
| Flight Result: | Perfect |
| Take-Off Weight: | 161748 lbs |
| Landing Weight: | 134770 lbs |
| Take-Off fuel: | 33685 lbs |
| Landing Fuel: | 6277 lbs |
| TotalBlockTime: | 04:54:47 |
| TotalBlockTimeNight: | 03:00:19 |
| TotalAirbornTime: | 04:35:04 |
| TotalTimeOnGround: | 00:20:38 |
| MaxAltitude: | 36161ft |
| CruiseSpeed: | 405 kt |
| CruiseMachSpeed: | 0.65 |
| LandingSpeed: | 142 kt |
| LandingPitch: | 1.63" |
| TouchDownVertSpeedFt: | -237.69ft/mn |
| CaptainSentMayday: | 0 |
| CrashFlag: | 0 |
| PassengersOpinion: | 100% |
| PassengersOpinionText: | -Are pleased to have landed right on schedule. -Are relieved to have landed safely after the extreme weather they experienced during landing. -Hated that they did not see the entire movie. -Were in a better mood because they had food. -Were pleased by the music on ground. A very nice addition to their flying experience. |
| FailureText: | |
| CasualtiesText: | |
| Pilot Bonus: | 300 |
| PilotBonusText: | You made a very nice landing. (+50) Perfect Flight, no problems and very satisfied passengers. (+150) You landed at the scheduled airport. (+30) Precise arrival time at destination.(00h05:13 difference) (+100) Extreme weather conditions during approach, but a safe landing and satisfied passengers. (+100) |
| Pilot Penality: | 0 |
| PilotPenalityText: |
| Copyright 1998-2026 Atlantic Sun Airways All Rights Reserved. • Privacy Statement and legal notice |