| Atlantic Sun Airways :: FSPassengers Statistics |
Flight Id: ASV9901 Flight Date: 2007-04-16 Pilot: Ace the Mike
| Aircraft Name: | Cessna 206 Cargo CC |
| Aircraft Type: | SEP |
| Departure: | KHQM |
| Arrival: | KBFI - Boeing Fld King Co Intl - Usa |
| Departure Time: | 13:58:00(20:58:00 GMT) |
| Arrival Time: | 14:36:00(21:36:00 GMT) |
| Passengers: | 0 |
| Cargo: | 0 lbs |
| Flight Result: | Perfect |
| Take-Off Weight: | 2489 lbs |
| Landing Weight: | 2429 lbs |
| Take-Off fuel: | 500 lbs |
| Landing Fuel: | 440 lbs |
| TotalBlockTime: | 00:37:50 |
| TotalBlockTimeNight: | 00:00:00 |
| TotalAirbornTime: | 00:36:08 |
| TotalTimeOnGround: | 00:01:51 |
| MaxAltitude: | 4534ft |
| LandingSpeed: | 53 kt |
| LandingPitch: | -0.57" |
| TouchDownVertSpeedFt: | -433.08ft/mn |
| CaptainSentMayday: | 0 |
| CrashFlag: | 0 |
| PassengersOpinion: | 0% |
| PassengersOpinionText: | |
| FailureText: | |
| CasualtiesText: | |
| Pilot Bonus: | 90 |
| PilotBonusText: | You landed at the scheduled airport. (+30) Precise arrival time at destination.(-00h02:51 difference) (+100) |
| Pilot Penality: | 0 |
| PilotPenalityText: |
| Copyright 1998-2026 Atlantic Sun Airways All Rights Reserved. • Privacy Statement and legal notice |